Apple Card Ortaya Çıktı

Apple’ın kullanıcılarına sunacağına Apple Card’ın ilk görünümü ortaya çıktı. Sosyal Medya platformlarından Twitter’da görüntüleri paylaşılan kartın oldukça sade ve şık görünüme sahip olduğu gözlemleniyor. Paylaşımı gerçekleştiren kişi Apple Card’ın şirket çalışanları tarafından kullanılmaya başlandığını da belirtti.

Uzun zamandır Apple kendi ödeme sistemi üzerinde araştırma ve geliştirme çalışmaları yapıldığını biliniyordu. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan kartın görüntüsü ise henüz bilinmiyordu. Twitter üzerinden paylaşım yapan Ben Geskin adlı kullanıcı Apple çalışanlarınında bu kartı kullanmaya başladığını ifade etti. 

apple card

Ben Geskin adlı kullanıcı kartı bir Apple çalışanından temin ettiğini ismini paylaşmak istemediği için isim kısmını değiştirdiğini ifade etti. Görüleceği üzere klasikleşmiş kredi kartı görüntüsünden uzak olan, sadece şık bir görünüme sahip olan Apple Card son kullanma tarihi vb. bilgiler de içermiyor. Bu bilgiler Wallet adı verilen uygulama da dijital olarak saklanıyor. Apple kartı bir AirPods’lara benzer bir eşleştirme sistemi kullanarak kartı mobil cihazlara tanımlıyor böylelikle Apple Card cihazlara kolaylıkla erişim sağlıyor. Apple Card’ı aşağıda ki fotoğraftan daha detaylı inceleyebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir